Zaznacz stronę

Zabezpieczenie roślin, a także delikatnych, szklanych przedmiotów, jest bardzo istotną kwestią. Nie należy pakować takich elementów w dniu przeprowadzki. Warto zająć się tym wcześniej, w odpowiedni sposób, by nasze rzeczy osobiste nie ucierpiały podczas samej przeprowadzki i wypakowywania.

Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, warto skonstruować na nie odpowiednie pudła z ręcznie zrobionymi dziurami, by roślina mogła oddychać. Pakowanie roślin jest rzeczą konieczną, ponieważ bardziej rozłożysta roślinność może się połamać podczas transportu.

Takie pudła należy odpowiednio podpisać, by ekipa przeprowadzkowa zwróciła na taki pakunek jeszcze większą uwagę podczas znoszenia i załadunku. Szkło i przedmioty wykonane z tego materiału należy potraktować jeszcze bardziej ostrożnie. Do ich pakowania przyda nam się folia bąbelkowa, taśma, a także gazety. W ten sposób możemy owinąć talerze i kubki, oddzielając je w pudełku kulkami zrobionymi ze stron starych czasopism. Tak zapakowane przedmioty można włożyć do pudła i podpisać, dodając słowa – OSTROŻNIE-SZKŁO.