Zaznacz stronę

Segregacja przedmiotów podczas przeprowadzki jest bardzo istotną czynnością podczas przeprowadzki. Warto zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości pudła, najlepiej dobrej jakości, a także w taśmę klejącą i markery. Przydatne będą też gazety, w które zawiniemy delikatne dekoracje lub inne osobiste przedmioty, podatne na obtłuczenia. Dobrze jest zakupić również folię bąbelkową, która idealnie amortyzuje i zapewnia bezpieczeństwo.

Pakowanie pod przeprowadzkę należy tak zaplanować, aby najmniej potrzebne rzeczy schować jako pierwsze, na samym dnie. Rzeczy codziennego użytku warto umieścić w pudłach i pojemnikach, do których mamy łatwy dostęp, aby nie wyjmować większości zapakowanych już przedmiotów. Nie przepełniajmy kartonów, gdyż mogą one nie wytrzymać ciężaru cięższych rzeczy, na przykład książek czy dekoracji.

Warto spakować więcej pudeł, ale w mądry sposób, by przenoszenie przez firmę przeprowadzkową odbyło się szybko i bez ewentualnych problemów. W razie niepewności związanej z pakowaniem, warto o radę zapytać ekipę, która trudni się przeprowadzkami na terenie miasta.